Facebook sayfamada beklerim :)

24 Ekim 2014 Cuma

Sezeryan kararı ve sonrası...1

              09/09/2014 14:30'a almıştık günümüzü.günümüzün geçmesi bi yana bebeğimin iriliği ve benm fiziki durumlarımdan ötürü normal doğum yapamayacağım konusunda ikna etti doktorum beni ve eşimi.bilerek götürmüştüm eşimi yanımda.anneyim sonuçta! herşeye hemen duygusal tepki verirdim.Ama yunus emrem öyle değil.mantıkla düşünürdü.zaten güveniyodum doktoruma ama normal doğumu istediğim için çok araştırdım soruşturdum.bide ne yaparsan yap kader seni sürüklüyor gitmen gereken yere.
          Ne çok ağlamıştım oysa normal doğum yapamayacağım için.düşünsenize bebeğimin hiçbişeyden haberi yoktu ve hazırlıksız şekilde merhaba diyecekti dünyaya.yunusun ben ağladıkça eli ayağına dolaştı ne yapacağını ne diyeceğini şaşırdı.onu üzmek istemiyodum ama hakim olamıyodum göz yaşlarına.oysa daha öncede sezeryan ihtimali yüksekti biliyodum ama engel olamıyodum işte.Sonuçta ameliyattı ve hamileliğimden önce izledğim sezeryan doğum videosu korkutmuştu gözümü.
Herneyse işte geldik saatinden önce hastaneye.yatışımızı yaptık çıktık odamıza.hyecan korku mutluluk aklınıza gelen hemen hemen her duygu yükleniyo omzunuza.ne yapacağnızı şaşırıyosunuz.evladınıza kavuşacağınız düşüncesi öyle bi çakıyo ki beyninize ağzınız kulaklarınızda.
hemşireler beni hazırlamak için odamıza geldiğinde dahada artmıştı duygular.korkuyodum.nekadar dua varsa okuyodum.kelime-i şehadetler tevhidler uçuşuyodu havalarda.oysa daha sadece hazırlıktı bunlar ve saatimize vardı.yine ağlıyodum ama neden?
nedenini bilmiyorum ve hiçde bilemicem galiba.
hele o sedyeye binip giderken ki durum yokmu.aynen filmlerdeki gibi oluyo.yukarda ışıklar bir bir geçiyo gözünüzden.elim karnımda hep bebeğime seslendim.
-Annecim birazdan kavuşcaz kendini hazırla
Hoşgeldinle karşıladı çalışanlar.korkudan olsa gerek sesim çıkmadı pek :)
 
SEZERYAN KORKULACAK BİŞEYMİ?
DOĞUM SIRASI VE SONRASI KOLAYMI?
DEVAMI SONRA GELCEK.
BEKLEYİN :)
SORULAR İÇİN YORUM YAZABİLİRSİNİZ
SEVGİYLE...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumun benim için çok değerli
İlgilendiğin ve yorum yazma nezaketinde bulunduğun için teşekkürler :)